سومین مدیرعامل بورس تهران انتخاب شد

09:09 - 1400/01/21
سومین مدیرعامل شرکت بورس تهران بعد از ۱۰ سال انتخاب شد تا علی صحرایی با تصمیم هیات مدیره سکاندار جدید این رکن مهم بازار سرمایه شود.

بورس پرس: دومین جلسه هیات مدیره بورس تهران عصر دیروز برگزار شد تا تصمیم مهم در مورد انتخاب مدیرعامل بالاترین مقام اجرایی بازار سرمایه گرفته شود. بعد از به نتیجه نرسیدن جلسه اول هیات مدیره و انجام بررسی‌های متعدد و مطرح شدن افرادی برای این سمت از جمله امیرحسین ارضا، علی رحمانی ، علی صحرایی ، مصطفی امید قائمی ، روح اله میرصانعی و بهروز زارع ، در نهایت علی صحرایی به عنوان مدیرعامل جدید بورس تهران برای دو سال برگزیده شد.

به این ترتیب حسن قالیباف اصل بعد از 10 سال مدیریت و به دلیل حضور در ریاست دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا، از ساختمان حافظ رفتنی شد تا معاون وی عهده دار این سمت مهم و بعد از رحمانی و قالیباف اصل ، سومین مدیرعامل بورس تهران شود.

صحرایی با سابقه دو دوهه حضور در بازار سرمایه ، از سال 77 در سازمان بورس قدیم دارای سمت هایی در حوزه های پذیرش و ارزیابی شرکت ها ، بازرسی و هیات نظارت بود و از سال 84 با شکل گیری ساختار جدید بازار سرمایه ، به عنوان مدیر عملیات و سپس معاون عملیات شرکت بورس تهران فعالیت کرده است. فعلا زمان مراسم تودیع و معارفه مدیران بورس تهران مشخص نشده و این رویداد بعد از تایید نهایی سازمان بورس رخ خواهد داد.