پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 25 شهریور)

09:08 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 25 شهریور)

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • در معاملات شب گذشته قیمت دلار فردایی تا 14 هزار و 300 تومان پیشروی کرد. هنوز نرخ‌های قابل اتکایی در روز یکشنبه در دسترس نیست.
  • در معاملات امروز بازار فیزیکی بورس کالا زعفران بریده ممتاز (نگین) با قیمت 8800 تومان در هر گرم به فروش رسید و زعفران رشته‌ای درجه یک(پوشال) در 7150 تومان به معامله شد.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی از سوی بورس کالا منتشر نشده است.

بازار زعفران و ارز داخلی  (یکشنبه 25  شهریور):

پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 25 شهریور)20

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ یکشنبه 25  شهریور)

 پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 25 شهریور)18

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 25 شهریور)7

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت کنونی معاملات و صف نشینی  و تغییرات رادیکال قیمت در بسیاری از قراردادها، تغییرات موقعیت های باز  و حجم معاملات در قرارداد محدود است و بنابراین نمی توان سیگنال قوی از این ناحیه دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 25 شهریور)2

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 25 شهریور)3