قیمت پس از ماه‌ها از مرز 200 دلار عبور کرد

دلایل جهش قیمت زغال کک‌شو در معاملات هفتگی

09:08 - 1400/01/21
این هفته در بازارهای جهانی معاملات زغال کک‌شو پررونق پیگیری شد واین محصول در قراردادهای فوب استرالیا و سی‌اف‌آر چین پس از دو ماه‌ از مرز 200 دلار عبور کرد.
دلایل جهش قیمت زغال کک‌شو در معاملات هفتگی

این هفته تقاضا برای زغال کک‌شو در بازارهای آسیایی باز هم روندی صعودی را تجربه کرد. علاوه بر مشتریان این محصول در چین، خریداران هندی نیز این به میزان ملموسی بر حجم فعالیت‌های خود در بازار افزودند و در جهش قیمت‌ها نقش پررنگی را ایفا کردند. به گفته معامله‌گران هندی با پایان فصل توفان‌های موسیی در ، تقاضا برای زغال کک‌شو در این کشور افزایش ملموسی را در برهه کنونی تجربه می‌کند.

در این میان با تداوم بازرسی‌های زیست محیطی دولت چین از معادن تولید زغال کک‌شو، عرضه این محصول در بازار داخلی چین باز هم با محدودیت همراه بود امری که سطح تقاضا در بازار وارداتی را بیش از پیش بالا برد.

در هفته اخیر شاخص قیمت زغال کک‌شو سخت گرید پریمیوم موسسه متال بولتن در قرارداد فوب استرالیا بیش از 6 درصد رشد کرد و از  206 دلار فراتر رفت. شاخص قیمت زغال کک شو سخت گرید پریمیوم در قرارداد سی‌اف‌آر چین با 8/3 درصدی در سطح 211 دلار قرار گرفت. قیمت زغال کک شو از اواسط تیر ماه به سطوح کمتر از 200 دلار سقوط کرده بود.