پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 17 شهریور)

09:02 - 1400/01/21
در گزارش پیشن‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده،تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 17 شهریور)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

با ازسرگریری معاملات در بازار ارز، نرخ‌ها روندی نزولی را در پیش گرفته‌اند. فعالان بازار از افزایش عرضه ارز توسط صرافی‌ها خبر می‌دهند. در این میان امروز رئیس جمهور نسبت به تاخیر ورود ارز حاصل از صادرات از سوی شرکت‌های دولتی و نیمه دولتی به سامانه نیما به شدت انتقاد کرد.

اطلاعیه های بازار:

براساس آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی بورس کالا در هفته گذشته، وجه تضمین اولیه قراردادهای زعفران  پس از اتمام جلسه معالاتی روز شنبه 17 شهریور با افزایشی 5 هزار تومانی به 225 هزار تومان خواهد رسید.

بازار ارز  و زعفران داخلی (شنبه 17  شهریور):

پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 17 شهریور)1

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ شنبه 17  شهریور)

پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 17 شهریور)0

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 17 شهریور)12

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت هفته‌های اخیر معاملات و صف نشینی و تغییرات شدید فاز بازار در بسیاری از روزهای معاملاتی، تغییرات موقعیت های باز  و حجم معاملات نمی تواند مبنای سیگنالهای قوی شمرده شود.

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 17 شهریور)9

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 17 شهریور)18