گزارش اختصاصی «دنیای بورس» از مجمع سالانه کشتیرانی آریا

زمان برگزاری نوبت دوم مجمع « حاریا »

17:10 - 1400/01/18
مجمع سالانه کشتیرانی آریا در حالی به تنفس خورد که براساس اعلام «حاریا» نوبت دوم مجمع ممکن است دوشنبه 2 مهرماه برگزار شود.

دنیای بورس: مجمع سالیانه کشتیرانی آریا در روز دوشنبه 29 مردادماه در محل شرکت ملی نفتکش ایران برگزار و به حد نصاب نرسید.

این در حالی بود که در تاریخ 10 اردیبهشت‌ماه یک بار مجمع سالانه منتهی به 10 دیماه سال گذشته به حد نصاب نرسیده بود و سهامداران حقیقی با این فرض که در نوبت دوم با هر میزان حضور مجمع تشکیل می‌شود، حضور یافته بودند. یکی از سهامداران همین موضوع را پرسید که پاسخ شنید چون فاصله بین 2 مجمع بیش از 3 ماه بوده است این مجمع نیاز به حدنصاب دارد (به نظر می‌رسد چنین محدودیتی در قانون تجارت وجود ندارد).

در حاشیه مجمع یکی از سهامداران حقیقی گفت احتمالا به خاطر اینکه در آگهی دعوت به مجمع نتیجه مجمع قبلی را ذکر نکرده‌اند (یعنی به حد نصاب نرسیدن مجمع قبلی) نتوانستند مجمع را به عنوان نوبت دوم برگزار کنند (که به نظر می‌رسد درست باشد). مدیرعامل درباره تاخیر در برگزاری مجمع گفت قصدمان از این تاخیر آن بوده که در این مدت بتوانیم حداقل یک کشتی بخریم و آن را به عنوان خبر خوش به سهامداران اعلام کنیم که متاسفانه نشد.

وی توضیح داد در حالی که در مذاکره‌ مقام‌های ایرانی با مقامات کشور برونئی توافقنامه 100 میلیون یورویی امضا شد اما پیشرفتی عملی در این زمینه حاصل نشد. وی اضافه کرد در حالیکه قرار بود در برونئی حساب بانکی به نام کشتیرانی آریا چند روزه افتتاح شود پس از 3 ماه هنوز این کار انجام نشده و به نظر می‌رسد به خاطر تحریم‌های آمریکا این کار انجام نشده است. مدیرعامل در پاسخ یکی از سهامداران که پرسید چرا شرکت را منحل نمی‌کنید تا بیش از این هزینه‌های پرسنل سبب زیان ما نشود گفت: ما 5 نفر نیرو بیشتر نداریم و هزینه چندانی از این بابت متحمل نمی شوید. با اینحال اگر خرید کشتی به جایی نرسد از سهامداران دعوت خواهد شد تا در مجمعی فوق العاده برای ابقا یا انحلال شرکت تصمیم بگیرند.

مدیرعامل ضمن پوزش از سهامداران گفت تا یک ماه آینده آگهی نوبت دوم مجمع منتشر خواهد شد. براساس اعلام کشتیرانی آریا نوبت دوم مجمع سالانه 9 صبح روز دوشنبه 2 مهرماه امسال در سالن اجتماع‌ شرکت ملی نفتکش به نشانی تهران، بلوار آفریقا، خیابان شهید عاطفی شرقی، شماره 42 تشکیل می‎‌شود.

در حاشیه مجمع یکی از سهامداران که سهام را از بستگانش به ارث برده و از شهرستان برای مجمع به تهران آمده بود از مدیرعامل بابت عدم تشکیل مجمع گله کرد که مدیرعامل از وی پوزش خواست.