پایان اصلاح قیمت فولاد در چین

16:58 - 1400/01/18
با اتمام زمان طرح کاهش تولید تابستانی در صنعت فولاد چین، قیمت محصولات فولادی صبح امروز در بازار آتی شانگهای کاهش یافت اما در جلسه معاملاتی ظهر کمی از فشار موجود بر معاملات کاسته شد.
پایان اصلاح قیمت فولاد در چین

در پی افزایش آلودگی هوا در مناطق صنعتی چین در ماه های اخیر، دولت این کشور در شهرهایی مانند تانگشان طرح کاهش تولید تابستانی را به اجرا گذاشت. در این طرح واحدهای آلاینده از جمله کارخانجات تولید فولاد به مدت شش هفته سطح تولید خود پایین آورند.

با اتمام زمان طرح کاهش تولید در روز جمعه گذشته، اعلامیه‌ای از سوی دولت‌های محلی برای تمدید زمان این طرح منتشر نشد. همین امر چشم انداز تولید فولاد در چین را بهبود بخشید و معاملات محصولات فولادی را صبح دوشنبه برای سومین روز متوالی زیر فشار قرار داد. در جلسه معاملاتی ظهر اما معامله‌گران به امید اتمام روند اصلاح قیمت دست به کار خرید شدند و همین امر از فشار موجود بر بازار کاست. 

بدین ترتیب در معاملات ظهر امروز بازار آتی شانگهای هر تن نورد گرم فولادی در پرحجم‌ترین قرارداد با افزایشی 1/5 دلاری در سطح 600 دلار قرار گرفت. میلگرد در سررسید مشابه بدون تغییری ملموس به قیمت 599 دلار رسید.(نرخ برابری دلار به یوان چین در روز دو‌شنبه برابر با 6/83 است).