سرمایه « میهن » ۱۵۰ میلیارد تومانی شد

16:58 - 1400/01/18
مدیرعامل بیمه میهن از افزایش سرمایه شرکت از ۸۰ میلیارد تومان به ۱۵۰ میلیارد تومان خبر داد.

بیمه میهن: مجید بنویدی با تایید افزایش سرمایه 70 میلیارد تومانی «میهن» می‌گوید: با یک حرکت ملایم در پی افزایش سطح توانگری شرکت در پایان سال‌جاری از ۲ به یک هستیم. به گفته وی زیان انباشته بیمه میهن در شرایط کنونی، ۷۰ میلیارد تومان است.

مدیرعامل بیمه میهن با اشاره به پرداخت ۶۰ میلیارد تومان از معوقات ثالث شرکت تاکنون تصریح کرد: هم‌اکنون از منطقه بحران رد شده و در پی تقویت بخش فروش شرکت هستیم.

فروش‌های هیجان‌زده سال‌های ۹۱ تا ۹۳، بیمه میهن را با مشکل توانگری رو‌به‌رو کرد؛ به همین دلیل رویکرد فعلی شرکت فروش هیجانی نیست. فروش هیجانی سال‌های ۹۱ تا ۹۳ باعث تاثیر منفی روی نسبت توانگری و به تبع آن دریافت اخطار از بیمه مرکزی شد، به گفته مدیرعامل این موضوع باعث عدم تناسب در ورود و خروج نقدینگی به شرکت شد. همچنین از سال ۹۴، میزان خسارت‌ها نسبت به حق بیمه پیشی گرفت و این مساله تا پایان سال ۹۶ ادامه یافت.

به گفته مجید بنویدی مشکل بیمه میهن آنقدرها هم جدی نبود؛ معوقه‎‌های شرکت ۸۰ تا ۹۰ میلیارد تومان بود؛ در‌حالی‌که ارزش ساختمان مرکزی شرکت به جز شعب ملکی و سپرده‌های بانکی، در همین حدود است. تعداد شعب بیمه میهن ۴۲ شعبه است که حدود ۸۰ درصد این شعب ملکی است.

.