مدیر فروش ذوب آهن در گفتگویی بیان کرد

تولید ریل منوط به پرداخت ارزی بانک مرکزی

15:07 - 1400/01/18
مدیر فروش ذوب آهن با بیان اینکه قرار شده یک ماه بعد از تنفیذ قرارداد، ماهانه ۱۰ هزار تن ریل U-33 توسط ذوب آهن برای شرکت راه آهن کشور تولید شود، گفت: در حال حاضر منتظر مجوز پرداخت ارزی بانک مرکزی برای اجرای قرارداد هستیم.

تسنیم: منصور شریف در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه برای آغاز تولید سفارش 40 هزار تن ریل U-33 شرکت راه آهن منتظر مجوز پرداخت ارزی بانک مرکزی هستیم، اظهار داشت: براساس قرارداد شرکت راه آهن با ذوب آهن باید یک ماه بعد از تنفیذ روند تولید ریل‌ها آغاز شود. بر همین اساس اواسط دی ماه سال جاری زمان مقرر برای اجرای این قرارداد است.

وی با بیان اینکه قرار شده یک ماه بعد از تنفیذ قرارداد ماهانه 10 هزار تن ریل U-33 توسط ذوب آهن برای شرکت راه آهن کشور تولید شود، افزود: کل قرارداد تولید 40 هزار تن ریل است که بعد از صدور مجوز پرداخت ارزی توسط بانک مرکزی اجرایی خواهد شد.

مدیر فروش ذوب آهن با اشاره به اینکه ارزش این 40 هزارتن ریل 25 میلیون یورو است، تصریح کرد: البته بعد از صدور مجوز باید بازرس‌هایی از جانب راه آهن به همراه نماینده شرکت از ذوب آهن آنجام و با حضور آنها خط تولید ریل‌ها آغاز شود.

لازم به ذکر است فروش ریل از سوی شرکت ذوب‌‌‌ آهن به راه آهن از ابتدای سال حرف و حدیث های بسیاری داشته است که بر اساس شواهد تاکنون هیچ کالایی از سوی این شرکت به راه آهن تحویل داده نشده است.