پیش‌نگر سکه و زعفران آتی (سه‌شنبه 23 مرداد)

14:24 - 1400/01/18
دنیای بورس از امروز به صورت روزانه با بررسی بازار آتی سکه و زعفران، گزارشی از وضعیت حاکم بر معاملات و روندهای پیش رو را در مرحله پیش‌گشایش بازار به اطلاع مخاطبان می‌رساند. در این مطلب اطلاعات مربوط به قیمت سکه و دلار در بازار نقدی و ثانویه، حد نوسان قیمت در قراردادهای آتی و تفسیری از تغییرات موقعیت‌های تعهدی باز پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.
پیش‌نگر سکه و زعفران آتی (سه‌شنبه 23 مرداد)

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • پس از افت قیمت اونس نقدی در بازا جهانی در معاملات دیروز به سطوح کمتر از مرز 1200 دلار، این محصول به لطف تضعیف شاخص دلار با رشد مختصری در روز جاری مواجه است. قیمت آتی بازار کامکس نیز در سطوح بالاتر از 1200 دلار قرار دارد.
  • امروز برخی از خبرگزاری‌  فهرست 10 خریدار عمده سکه در طرح پیش فروش را منتشر کرد. براساس آمار ارائه شده این افراد در مجموع 170 هزار سکه در این طرح پیش خرید کرده اند.
  • در حالی امروز قیمت دلار در سامانه نیما با کاهشی بیش از 3 درصد مواجه شده، در بازار نقدی تهران شنیده ها حاکی از افزایش قیمت دلار به سطوح بالاتر از 10 هزار و هفتصد تومان است.

اطلاعیه های بازار:

امروز اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

 بازار ارزو طلای داخلی و جهانی (سه‌شنبه 23 مرداد):

 

پیش‌نگر سکه و زعفران آتی (سه‌شنبه 23 مرداد)19

 قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (سه‌شنبه 23 مرداد)

 
پیش‌نگر سکه و زعفران آتی (سه‌شنبه 23 مرداد)13

 

 تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر سکه و زعفران آتی (سه‌شنبه 23 مرداد)7

 موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

با توجه به وضعیت کنونی معاملات و صف نشینی در بسیاری از قراردادها، تغییرات موقعیت‌های باز  و حجم معالات در قراردادهای سکه بسیار محدود است و بنابراین نمی توان سیگنال قوی از این ناحیه دریافت کرد.

 خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر سکه و زعفران آتی (سه‌شنبه 23 مرداد)20

 حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر سکه و زعفران آتی (سه‌شنبه 23 مرداد)3

توضیح: با توجه به کاهش محدودیت نوسان روزانه به سطح 2 درصد، برخی از سطوح اعلام شده در خارج از بازه روزانه قرار می‌گیرند و در جلسات روزهای آتی ممکن است در مسیر قیمت واقع شوند.