گزارش اختصاصی «دنیای بورس» از مجمع سالانه گروه صنعتی سدید

دلیل اصلی برگزار نشدن مجامع « وسدید »

13:44 - 1400/01/18
مجمع سالانه گروه صنعتی سدید برای دومین بار به دلیل آنچه استعلام خارج از کشور برای حسابرسی صورت‌ها‌ی‌ مالی خوانده می‌شود، به تنفس خورد. زمان بعدی مجمع به اواخر مردادماه موکول شده است.
دلیل اصلی برگزار نشدن مجامع « وسدید »

دنیای بورس: مجمع سالیانه گروه صنعتی سدید («وسدید») پس از یکبار تنفس روز شنبه 13/5/1397 در محل شرکت تشکیل شد و آقای ایمانی مشاور حقوقی شرکت، ضمن پوزش از سهامداران مجددا تنفس اعلام کرد.

به گفته وی جلسه بعدی مجمع، روز شنبه 27 مردادماه ساعت 10 صبح در محل گروه صنعتی سدید واقع در ضلع شمالی بلوار میرداماد، پلاک 185 تشکیل خواهد شد. پیش‌تر مجمع سالیانه صاحبان سهام شرکت قرار بود یکشنبه 31 تیرماه امسال برگزار شود که مجمع در خصوص هیچ یک از موارد دستور جلسه تصمیم گیری نکردو با تنفس روبرو شد.

گفته شد برای حسابرسی صورتهای مالی، استعلام خارج از کشور نیاز بود که به مشکل خورد و مجبور شدیم مجددا نامه را ارسال کنیم. مطمئنا تا چند روز دیگر پاسخ نامه دریافت و تحویل حسابرس می‌شود. تا دو هفته آینده هم حتما صورت‌های مالی حسابرسی شده آماده و مجمع برگزار می‌گردد.

یکی از سهامداران درباره جریان خرید سهام شرکت «فرآب» توسط وسدید پرسید که مشاور حقوقی گفت از ابتدا این پرونده در اختیار بنده و آقای سادات اخوی بود. در زمان خریداری وسدید توسط آقای عطایی (سهامدار عمده) رای قطعی به نفع سدید و برای واگذاری سهام صادر شده و به اجرای احکام رفته بود.

در آن زمان وزارت نیرو با استفاده از اهرم‌هایی که داشت علی‌رغم اینکه یکبار از ماده 18 (اعمال نظر رییس قوه قضاییه) استفاده شده بود، بار دیگر پرونده را برای رسیدگی مجدد به دادگاه برد که این رسیدگی مجدد بدون هیچ محمل قانونی و برخلاف تمام اصول قضایی کشور است.

آقای محمدنژاد؛ رئیس هیات مدیره در حین توضیحات آقای ایمانی در جلسه حضور یافت و با اتمام رسمی جلسه رفت.

درباره پیشینه موضوع فرآب گفته شد واگذاری 33 درصد سهام فرآب به گروه صنعتی سدید مربوط به سال 1372 و از سوی یکی از زیرمجموعه های وزارت نیرو بوده و حتی نقل و انتقال سهام هم انجام شده بود، اما بعدا که آقای زنگنه وزیر نیرو شد واگذاری را فسخ کرد. با ادامه یافتن موضوع تا زمان وزارت آقای بیطرف، در جلسه‌ای با ایشان و آقای اردکانیان معاون وزیر وقت (که درحال حاضر خود وزیر هستند) قرار بر مصالحه شد که چون رقم مورد درخواست ما با آنها 80 درصد تفاوت داشت، نهایتا کار به دادگاه کشیده شد که توانستیم حکم بگیریم.

وقتی برای اجرای حکم انتقال سهام فرآب به اداره ثبت مراجعه کردیم، وزارت نیرو از ماده 18 و اعمال نظر رئیس قوه قضاییه استفاده کرد. در بررسی مجدد هم رای به نفع سدید صادر شد. ما حتی بخشی از سود سهام فرآب را هم گرفتیم، گرچه مبلغ کلی بدهکاری ما بابت سود سهام خیلی بالاتر است. در پاسخ یکی از سهامداران که آیا از وضعیت فرآب خبر دارید، آقای ایمانی گفت

تا سال 1377 از وضعیت شرکت فرآب با خبر بودیم اما در حال حاضر اخبار دقیق نداریم. آنچه می دانیم اینست که شرکت فرآب طی سالیان اخیر خیلی بزرگ شده است و دارایی بسیار ارزشمندی است. آقای ایمانی گفت بنده در زمان مالکیت سهامدار قبلی وسدید (بنیاد صدوق) در این پرونده حضور داشتم و این پرونده بدون دادن ریالی رشوه به نتیجه رسید.