چرا آهن قراضه در سراشیبی قرار گرفته است؟

13:18 - 1400/01/18
روند تضعیف تقاضا برای آهن قراضه در بازارهای ترکیه و تایوان باز هم در هفته اخیر تداوم یافت و همین امر به افت بیش از پیش قیمت این محصول منجر شد.
چرا آهن قراضه در سراشیبی قرار گرفته است؟

این هفته در بازار وارداتی ترکیه تنها یک محموله آهن قراضه به فروش رفت. تقاضا برای محصولات نهایی فولاد در ترکیه از ماه جولای تضعیف شده و همین امر سطح خرید فولادسازان در بازار آهن قراضه را به شدت پایین آورده است. همچنین معامله‌گران در بازار تایوان عنوان می‌کنند که موجودی انبار مصرف‌کنندگان آهن قراضه در این کشور در سطوح بالایی قرار دارد و به تبع این امر، میزان تقاضا در هفته‌های اخیر به شدت کاهش یافته است.

در این میان قیمت قراضه در بازار هند روندی افزایشی را پشت سرگذاشت. قیمت در هفته ماقبل به کمترین سطح سال 2018 رسید. پس از این رویداد، بخشی از فعالان بازار دست به کار خرید شدند امری که از قیمت قراضه حمایت نسبی را به عمل آورد.

بدین ترتیب شاخص قیمت آهن قراضه(قطعات بزگ) متال بولتن با منشا شمال اروپا با افتی نزدیک به 4 دلار در این هفته به 324/9 دلار در قرارداد سی‌‌اف‌آر ترکیه رسید.

آهن قراضه (قطعات درشت) با منشا ایالات متحده در قرارداد سی‌‌اف‌آر بنادر اصلی تایوان 5 تا 8 دلار ارزان شد و به محدوده 325 تا 330 دلار رسید.

در این میان شاخص قیمت آهن قراضه خرد شده در قراردادهای سی‌‌اف‌آر هند با رشدی بیش از 2 دلار در سطح 357/5 دلار قرار گرفت.