معدنی‌های بورسی چقدر تولید کردند؟

افزایش تولید کنسانتره معدنی‌ها

12:07 - 1400/01/18
میزان تولید کنسانتره سنگ‌آهن شرکت‌های بزرگ معدنی در ۳ ماه نخست امسال، ۲۰ درصد افزایش یافت. در این مدت تولید دانه‌بندی سنگ‌آهن نیز ۲۲درصد افزایش پیدا کرد.

ایمیدرو: تولیدکنندگان بزرگ سنگ‌آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان خرداد، ۱۱ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۵۱۲ تن کنسانتره سنگ‌آهن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۹ میلیون و ۳۴۵ هزار و ۷۴۶ تن بود که حاکی از افزایش ۲۰ درصدی تولید این محصول است.

از این میزان، شرکت‌های «گل‌گهر» ۴ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۰۶ تن، «چادرملو» ۲ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۶۵۰ تن، «سنگ‌آهن مرکزی» یک میلیون و ۳۷۷ هزار و ۳۴۷ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» یک میلیون و ۳۱۵ هزار و ۶۰۸ تن، «گهر‌زمین» یک میلیون و ۱۰۸ هزار و ۲۳۷ تن، «اُپال پارسیان سنگان» ۶۵۹ هزار و ۳۹۲ تن و «جلال آباد» ۱۶۸ هزار و ۱۷۲ تن کنسانتره سنگ‌آهن تولید کردند.

  افزایش ۲۲ درصدی تولید دانه‌بندی

۵ شرکت بزرگ معدنی در۳ ماه نخست امسال، یک میلیون و ۴۳۶ هزار و ۱۱۱ تن سنگ‌آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و ۱۸۰ هزار و ۴۹۲ تن)، ۲۲ درصد رشد نشان می‌دهد. از این میزان، شرکت سنگ‌آهن سنگان «۶۰۱ هزار و ۶۶۳ تن»، سنگ‌آهن مرکزی «۴۰۳ هزار و ۶۸۰ تن»، فلات مرکزی «۲۵۹ هزار و ۹۶۴ تن»، چادرملو ۱۱۹ هزار و ۶۶۴ تن و میشدوان «۵۱ هزار و ۱۴۰ تن» تولید کرد.