افزایش 10 دلاری قیمت متانول در بازار وارداتی چین

11:28 - 1400/01/18
این هفته قیمت متانول در بازار وارداتی چین افزایشی 10 دلاری را تجربه کرد اما در دیگر نقاط آسیا بازار این محصول زیر فشار قرار گرفت.
افزایش 10 دلاری قیمت متانول در بازار وارداتی چین

پلاتس: قیمت متاتنول این هفته در بازار داخلی چین روندی افزایشی را تجربه کرد. در شرق چین هر تن متانول 25 یوان گران شد و به قیمت 3135 دلار رسید که این رقم برابر با 369 دلار بر مبنای قیمت‌های وارداتی است. در بازا آتی ژنگژو نیز قیمت متانول با افزایشی 47 یوانی در سطح 2926 یوان قرار گرفت. رشد قیمت در بازار داخلی چین، بخشی از تقاضا را به سوی بازار وارداتی سوق داد  و همین امر نیز به افزایش قیمت در این بازار منجر شد. با این وجود کماکان قیمت متانول در بازار داخلی پایین‌تر از بازار صادراتی است و همین امر نیز بخش عمده ای از تقاضا را به سوی بازار داخلی سوق داده است.

در بازار جنوب شرق آسیا معامله‌گران از افزایش عرضه در این هفته خبر دادند. بازار وارداتی هند نیز با رسیدن محموله های ایرانی با رشد عرضه مواجه شد و همین امر نیز افت قیمت در این بازار را در پی داشت.

بر این اساس هر تن متانول در قرارداد سی‌اف‌آر چین با رشدی 10 دلاری در این هفته در سطح 394 دلار معامله شد. این محصول در قرارداد سی‌اف‌آر جنوب شرق آسیا 3 دلار ارزان شد و قیمت 429 دلار را تجربه کرد. در قراردادهای سی‌اف‌آر کره جنوبی متانول کاهش قیمتی 1 دلاری را پشت سرگذاشت و در سطح 419 قرار گرفت. در قراردادهای سی‌اف‌آر هند قیمت 7 دلار  پایین آمد و به 375 دلار رسید.