تامین مالی راه‌اندازی نیروگاه‌ها توسط « وبصادر »

11:05 - 1400/01/18
بانک صادرات ایران با پرداخت تسهیلات و حمایت‌های مالی از واحدهای تولیدکننده بزرگ برق کشور در چند سال اخیر، زمینه تامین ۲ هزار و ۵۲۰ مگاوات انرژی مورد نیاز بخش‌های مختلف را فراهم کرد.

دنیای بورس: بانک صادرات در احداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ نیروگاهی کشور از ابتدای سال ٩٠ تا پایان سال ٩٦، تولید ۲ هزار و ۵۲۰ مگاوات برق در کشور را هدف‌گذاری کرده که همزمان با بهره‌برداری از نیروگاه‌های «تولید برق گناوه مپنا»، «شرکت انرژی گستر جم» و «شرکت نیروگاه زواره اصفهان» به ترتیب در شهرهای بندر گناوه، یزد و زواره، هزار و ۵۰۰ مگاوات برق تولیدی به شبکه سراسری کشور پیوسته.

همچنین با راه‌اندازی نیروگاه‌های افق توسعه انرژی خلیج فارس، تعاونی توسعه انرژی رشد و مولد برق اسلام آباد در شهرهای سبزوار، اسلام‌آباد و زنجان نیز یک‌هزار و ۲۰ مگاوات برق تولیدی این پروژه‌ها به شبکه برق کشور وصل می‎‌شود.

بر اساس اعلام وزارت نیرو، کمبود برق کشور در حال حاضر حدود ۵ هزار مگاوات است که با وارد مدار شدن طرح‌های تامین مالی شده بانک صادرات ایران، یک پنجم این کسری جبران خواهد شد. دیروز معاون وزیر نیرو هم از وارد مدار شدن یک نیروگاه جدید با ظرفیت 300 مگاوات تا پایان هفته جاری خبر داد.

بانک صادرات ایران به‌عنوان یک بانک موثر در حوزه ایجاد زیرساخت‌های بزرگ مادر تخصصی و عمرانی کشور، در سال‌های اخیر با پرداخت تسهیلات بیش از ٧٤٩ میلیون و ١١٢ هزار یورو به ٤ طرح، اعطای ٢٢٥ میلیون و ٣٠٠ هزار دلار به یک طرح و همچنین تخصیص ٢٠٠ میلیارد ریال به یک طرح نیروگاهی، سهم بزرگی در راه‌اندازی پروژه‌های بزرگ ملی در سال‌های اخیر داشت.