تمدید مهلت سازمان بورس به « وپارس »

09:58 - 1400/01/18
مهلت سازمان بورس به بانک پارسیان برای رعایت دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار به مدت هفت روز تمدید شد.

دنیای بورس: سازمان بورس و اوراق بهادار با صدور اطلاعیه‌ای در سامانه کدال اعلام کرد: با توجه به عدم رعایت دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد بورس از سوی بانک پارسیان، که در نامه ۴ تیر ماه ۹۷ «به مدت ۱۴ روز» تعیین شده بود، با درخواست رسمی شرکت، مهلت مذکور هفت روز دیگر تمدید شد تا نسبت به شفاف‌سازی صورت‌های مالی اقدامات لازم صورت گیرد و نماد این شرکت از حال «مشمول فرآیند تعلیق» خارج شود.

بنا بر اطلاعیه سازمان بورس توضیح‌های شرکت درخصوص عدم رعایت دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان صرفا برای اطلاع سرمایه‌گذاران منتشر می‌شود و بورس اوراق بهادار تهران مسوولیتی درخصوص اجرا و اثربخشی آن ندارد به همین دلیل سرمایه‌گذاران باید پیش از تصمیم‌گیری درخصوص خرید یا فروش سهام شرکت، نسبت به بررسی اطلاعات منتشر شده اقدام و به فرصت اعطا شده برای ایفای تعهدات ناشر توجه کنند.

در حال حاضر نماد معاملاتی بانک پارسیان که با نماد «وپارس» در بازار اول بورس تابلوی اصلی فعال است، «مجاز» اما «مشمول فرآیند تعلیق» قرار دارد. همچنین تازه‌ترین وضعیت این شرکت در بازار سهام نشان می‌دهد «P/ E» سهام این شرکت 2.81 مرتبه و «EPS» آن نیز به میزان 34.8 تومان در صورت‌های مالی درج شد.

۵ سهامدار عمده بانک پارسیان شامل گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو با 8.29 درصد، سرمایه‌گذاری تدبیر با 8.15 درصد، سرمایه‌گذاری سمند با 5.74 درصد، مهر آفرینان دوران با 4.99 درصد و توسعه اقتصاد آینده سازان با 4.99 درصد است.