انتشار اوراق مرابحه جدید از فردا

09:22 - 1400/01/18
شرکت صنعت غذایی کورش در نظر دارد برای تامین مالی مورد نیاز خود اقدام به  انتشار 50 میلیارد تومان اوراق صکوک مرابحه از طریق فرابورس ایران کند. این پذیره‌نویسی از فردا؛ دوشنبه 11 تیرماه آغاز شده و به مدت 3 روز کاری ادامه دارد.
انتشار اوراق مرابحه جدید از فردا

دنیای بورس: در این راستا غلامرضا ابوترابی؛ مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه با توضیح‌های تکمیلی عنوان کرد: با صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت صنعت غذایی کورش از طریق شرکت فرابورس ایران پذیره نویسی خواهد شد.

این اوراق 2 ساله، با نام و با نرخ سود 16 درصد است. همچنین اقساط مربوطه هر سه ماه یک بار توسط سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به عنوان عامل پرداخت به حساب دارندگان اوراق واریز می‌شود. این عرضه از طریق انتشار در فرابورس ایران بود و طول مدت پذیره‌نویسی سه روز کاری خواهد بود.

ضامن این اوراق، بانک ملت است و مسئولیت پذیره نویسی و بازارگردانی این اوراق بر عهده تامین سرمایه بانک ملت خواهد بود. همچنین عاملیت فروش اوراق مزبور نیز بر عهده کارگزاری بانک ملت است.

در این اوراق، شرکت واسط مالی بهمن(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، روغن خام آفتابگردان مورد نیاز شرکت صنعت غذایی کورش را نقدا از طریق شرکت طلای ناب کورش(حق العمل کار) از شرکت Bunge(فروشنده) خریداری خواهد کرد.

سپس این روغن خام آفتابگردان را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می‌شود در سررسيدهای سه ماهه، اقساط اوراق را از طريق ناشر و سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت کند.