قیمت‌ها از مرز 5000 تومان عبور کرد

رکورد جدید دلار در سال 97

03:12 - 1400/01/18
از همان روزهای ابتدایی سال جدید متاثر از پارامترهای تاثیرپذیر بازار، قیمت‌ها در بازار ارز دستخوش تغییر قرار گرفت؛ در تازه‌ترین تحولات دیروز دلار آمریکا از مرز ۵۰۰۰ تومان برای نخستین بار عبور کرد.
رکورد جدید دلار در سال 97

به گزارش ایسنا، تحولات بازار ارز همچنان ادامه دارد و از روز یکشنبه 5 فروردین‌ماه نرخ‌ها دست خوش تغییراتی شد. قیمت دلار آمریکا برای نخستین بار از مرز ۵۰۰۰ تومان عبور کرد تا رکورد جدیدی برای این ارز به ثبت برسد.

دلار در کنار یورو در یک ماه آخر سال گذشته با محدودیت‌های زیادی برای فروش همراه بود؛ به طوری که صرافی‌ها از فروش دلار و یورو خودداری و اگر هم فروش داشتند در ارقام کم عرضه می‌کردند. این مسئله باعث شده بود که افراد مسافر هم برای تهیه ارز مورد نیازشان با مشکل روبه‌رو شوند.

در هفته‌های گذشته در بازار آزاد دو نوع ارز مشاهده می‌شد. یکی دلار بانکی و دیگری دلار آزاد که در میان دست فروشان و دلالان عرضه می‌شد و صرافی‌ها غالبا پشت تابلو اعلان قیمت‌های شان قیمت دلار بانکی را نشان می‌دادند که حدود ۳۰۰ تومان با قیمت دلار آزاد متفاوت بود.

در حال حاضر نیز دلار بانکی با قیمت حدود ۴۸۰۰ تومان در بازار آزاد دیده می‌شود و قیمت واقعی دلار یا دلار آزاد ۵۰۲۳ تومان است که بالاترین قیمت تاکنون برای دلار به حساب می‌آید. این افزایش قیمت تا حدودی برای یورو هم به وجود آمده است و قیمت یورو آزاد به ۶۱۷۰ تومان رسیده است.