از 31 شرکت تامین اجتماعی، 13 شرکت بورسی واگذار می‌شود

دومین لیست عرضه شستا

00:45 - 1400/01/18
بازوی سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در مسیر حرکتی برنامه‌های توسعه‌ای واگذاری برخی دارایی‌ها در راستای چابک‌سازی سیستم را مدنظر قرار داده است. شستا اما این بار در دومین برنامه، عرضه 31 شرکت را در دستور کار دارد.
دومین لیست عرضه شستا

شرکت خدمات صبا تامین وابسته به سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) از طرف سهامداران عمده در یک برنامه مشخص قصد دارد سهام 31 شرکت را با درصد‌های قابل معین عرضه و واگذار کند. زمان دریافت پیشنهاد متقاضیان به مدت 10 روز از امروز تا 26 بهمن‌ماه عنوان شده است. در این میان البته فروش دو شرکت کلر پارس و فرآیند گستر تامین (آب اکسیژنه) به صورت یکجا صورت می‌گیرد.

نکته حائز اهمیت این است که از میان 31 شرکت مزبور 13 شرکت بورسی است که درصد عرضه سهام آن نیز مشخص شده است. براین مبنا فارسیت اهواز(سفاسی)، کاغذسازی کاوه(چکاوه)، لوازم خانگی پارس (لخانه)، پتروشیمی آبادان (شپترو)، لعابیران(شلعاب)، سیمان دورود(سدور)، داروسازی زاگرس فارمد پارس(ددام)، کنترل خوردگی تکین‌کو(رتکو)، کاشی الوند(کلوند)، سیمان سفید نی‌ریز(سنیر)، سیمان قائن(سقاین)، سیمان ارومیه(ساروم) و کاشی سعدی(کسعدی) به عنوان شرکت‌های بورسی در لیست واگذاری اعلام شده‌اند. البته شستا پیش از این هم برنامه واگذاری 4 شرکت؛ 3 شرکت بورسی و یک شرکت غیربورسی را در راستای چابک‌سازی مجموعه اعلام کرده بود.

پیش‌تر در «دنیای بورس» خوانده بودید:

مهم‌ترین اولویت شستا

خروج شستا از بنگاه‌داری تا ماه آینده

دومین لیست عرضه شستا16