تکمیل پالایش خلیج فارس در اولویت‌

19:34 - 1400/01/17
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مذاکره با صندوق توسعه ملی، رفع مشکل فروش نفت کوره، افزایش سهم برندینگ، توزیع بنزین یورو ۴ و تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس را اولویت‌های این شرکت اعلام کرد.

علیرضا صادق آبادی در مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در مورد اولویت‌های این شرکت عنوان کرد: نخستین اولویت اتمام هر سه فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس است. با به مدار آمدن این پروژه بار روانی در مورد بنزین در کشور برداشته می‌شود. از سوی دیگر باید در اکثر شهرهای بزرگ بنزین و نفت گاز یورو ۴ توزیع شود.

به گفته وی طرح برندینگ زمانی موفق می‌شود که پالایشگاه‌ها هم در آن دخیل باشند به عبارت دیگر برای افزایش سهم برندینگ در توزیع سوخت پالایشگاه‌ها باید سهیم باشند تا حجم زیادی از توزیع فرآورده با کمک پالایشگاه‌ها انجام شود.

همچنین صادق آبادی تاکید کرد: سال ۲۰۲۰ فروش نفت کوره با این کیفیت برای ما سخت خواهد شد. باید واحدهای لازم برای رفع این موضوع راه‌اندازی شود.

در همین حال بیژن زنگنه؛ وزیر نفت در مورد فرآیند تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس می‌گوید: این پالایشگاه در حال حاضر بنزین تولید می‌کند. دو واحد بعدی باید راه‌اندازی شوند که این موضوع باید توسط سهامداران پیگیری شود. ما هم در حال پیگیری هستیم، اما سهامدار اصلی این پالایشگاه تامین اجتماعی است. مدیریت تامین اجتماعی برای سومین بار تغییر کرد و امیدوارم مدیریت جدید به این موضوع بپردازد.

گزارش کامل را اینجا بخوانید.