توکاریل از واگن‌سازی کوثر واگن‌های جدید می‌خرد؟

مذاکره‌ « توریل » برای خرید واگن

18:04 - 1400/01/17
توکاریل در جلسه‌ای با واگن سازی کوثر موضوع خرید واگن را مورد بررسی قرار داد. «دنیای بورس» در این باره با بررسی جلسات برگزار شده میان خریدار و فروشنده به بررسی موضوع مزبور پرداخت و عملی شدن برنامه مزبور را در چند شرط قابل تحقق می‌داند.  
مذاکره‌ « توریل » برای خرید واگن

مدیر عامل واگن‌سازی کوثر که چندی پیش با محسن سعید بخش؛ مدیر عامل توکاریل دیدار کرده بود، پیشنهاد فروش واگن به توکاریل را ارائه داده بود.

جلسه مزبور که بیش‌تر در حد ارائه پیشنهاد و مذاکره برای بررسی بیش‌تر خرید واگن توسط توکاریل برگزار شد، نخستین جلسه مقدماتی برای بررسی  و آغاز طرح خرید واگن توسط توکاریل است. واگن‌سازی کوثر در مقام فروشنده در این جلسه پیشنهادهایی در راستای بررسی مباحث مربوط به موضوع فروش واگن ارائه کرد و توکاریل در مقام خریدار با دریافت پیشنهادها و خواسته اصلی، جزئیات شرایط را دریافت و هر گونه مذاکره بیش‌تر در این خصوص را منوط به بررسی بیش‌تر در این عرصه دانست.

مدیران توکاریل در این دیدار معتقدند: فعلا خبر خاصی نیست و هر گونه توافق و انعقاد قرارداد در خصوص خرید واگن با فروشنده (واگن سازی کوثر) منوط به بررسی نهایی و مجوز سهامداران عمده و هیات مدیره است. به نظر می‌رسد نهایی شدن قرارداد پس از ارائه گزارش امکان سنجی و بررسی هزینه - فایده آن در پایان به نظر هیات مدیره و سهامدار عمده (ساتا و به طور غیرمستقیم فولاد مبارکه) بستگی دارد.

توکاریل پیش از این هم در خبر دیگری اعلام کرده بود: قصد دارد شرکت زیرمجموعه خود به نام «آسیا سیر ارس» را در شهریورماه پس از مراحل اداری هیات پذیرش در تابلوی معاملاتی بورس عرضه کند.