تضعیف متانول در بازارهای آسیایی

17:44 - 1400/01/17
با وجود رشد قیمت متانول در بازار داخلی چین، قیمت این محصول به علت غیاب عوامل بنیادی حمایت کننده افت مختصری را در بازارهای وارداتی آسیا تجربه کرد.متانول در تمام بازارهای وارداتی به غیر از بازار هند روندی رو به افول را پشت سر گذاشت.
تضعیف  متانول در بازارهای آسیایی

پلاتس: قیمت متانول این هفته در بازار داخلی چین رشدی 20 یوانی را تجربه کرد و به 2480 دلار رسید که این رقم برابر با 292 دلار بر اساس قیمت های وارداتی است. با این وجود قیمت این محصول در بازارهای وارداتی کاهش مختصری را تجربه کرد.

به عقیده معامله گران محصولات پتروشیمی رشد هفته گذشته قیمت متانول در پی بهبود عوامل بنیادی بازار صورت نگرفت  و به همین علت نیز این روند پایدار نماند و بازار بار دیگر در هفته اخیر تضعیف شد.

از اخبار مهم بازار نیز می توان به برنامه پتروشیمی زاگرس برای بازگرداندن سایت شماره یک تولید متانول این شرکت در عسلویه به مدار تولید از 16 آگوست اشاره کرد. این سایت تولیدی جمعه گذشته به علت بروز مشکلات فنی تعطیل شده بود.

بر این اساس قیمت هر تن متانول تحت قرارداد سی‌اف‌آر چین با افتی یک دلاری در این هفته در سطح 283 دلار معامله شد. این محصول در قرارداد سی اف آر جنوب شرق آسیا با کاهشی به همین میزان، قیمت 284 دلار را تجربه کرد. در قرارداداهای سی‌اف‌آر کره جنوبی قیمت 2 دلار پایین آمد و این محصول در سطح 292 دلار معامله شد. در بازار هند نیز متانول بدون تغییری ملموس به 250 دلار رسید.

 

.