پژو 2008 هم به بورس کالا می‌آید؟

17:21 - 1400/01/17
ایران خودرو در صورت موفقیت عرضه دنا، سایر محصول‌های خود از جمله پژو ۲۰۰۸ را در بورس کالا عرضه خواهد کرد.

عرضه خودرو در بورس کالای ایران همسو با اینکه شورای رقابت در قیمت‌گذاری محصول‌های رقابتی ورود نمی‌کند، رویکرد جدی به خود گرفت. پس از آن بود که خودروسازان عرضه خودرو را در بورس کالای ایران با آمادگی این بازار در دستور کار قرار دادند.

عرصه سایر محصول‌ها

پس از عرضه سراتو از سوی گروه سایپا که با موفقیت همراه شد دیگر خودروساز هم در گام نخستین به دنبال عرضه خودرو دنا است. البته ایران خودرو در صورت موفقیت نخستین عرضه خود به فکرعرضه سایر محصول‌هایش هم است. پژو 2008 از جمله محصول‌هایی است که با وجود حاشیه‌های فراوانی که با خود به همراه داشت، نماینده عرضه‌های بعدی «خودرو» در بورس کالاست.

در مورد جزئیات عرضه محصول‌ها و همچنین قیمت‌گذاری نیز جلسه‌ای با مسئولان بورس کالا صورت می‌گیرد تا هماهنگی‌ها در این باره انجام شود. به گفته ابوالفضل شهرآبادی؛ معاون تامین مالی شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان که با «ایبنا» صحبت کرده، محصول دنا نهایتا تا سه هفته آینده در بورس کالا عرضه می‌شود و سایر محصول‌ها از جمله پژو 2008 در دستور کار قرار می‌گیرد.

شفافیت اطلاعاتی

با عرضه خودرو در بورس کالا، قیمت خودرو به‌صورت رقابتی تعیین خواهد شد که این امر، هم به سود خودروساز و هم به سود خریدار خواهد بود و باعث به وجود آمدن شفافیت اطلاعاتی خواهد شد.